tvProstor

Jsme skupina mladých lidí, které baví audio vizuální tvorba. Učíme se jeden od druhého i na workshopech s profesionály, účastníme se filmových festivalů a soutěží a hlavně fotíme a natáčíme napříč žánry.

AKTUÁLNĚ:

Letní tábor tvProstor 2024 bude opět POBYTOVÝ i pro mladší děti a bude se konat od 13. 7. do 20. 7. na naší oblíbené chatě Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Všechno se bude jako vždy točit kolem fotografování, natáčení a animace a tématem jsou tentokrát HRY – počítačové i pohybové, deskové i komunikační. Těšíme se!

Rodiče, kteří by si chtěli také natáčení, fotografování nebo animace vyzkoušet, jsou zváni na na druhý ročník FAMILY víkendu, který se bude konat v jarních měsících 2024 (upřesníme).

Hlásit se můžete již nyní na záložce Přihlášky na akce anebo na sumeni@seznam.cz.

Chcete se podívat, co natáčíme? Podívejte se na náš krátký dokument, který získal diváckou cenu v mezinárodní konkurenci na Academia Film Olomouc. A jestli nemáte čas, tak tady je třeba reportáž, kterou jsme točili na příměšťáku pro Zprávičky, rozhovory se zajímavými osobnostmi, mini pidi filmy, klipové sestřihy, krátké animace, triková videa a parodie.

Od roku 2016 se sjíždíme z různých míst Moravy a Slezska na společné víkendovky a pravidelná letní soustředění. Zajímá vás, co aktuálně řešíme a plánujeme?

Je vám mezi dvanácti a devatenácti? Chcete se naučit fungovat před i za kamerou? Píšete si do šuplíku scénáře nebo vás baví „režírovat“ lidi kolem sebe? V pohodě se před kamerou na povel rozbrečíte nebo si radši schovaní za monitorem hodiny hrajete se střihem? Nebo byste se něco z toho – klidně všechno – chtěli naučit? Dejte nám vědět, třeba si padnem do oka.

V roce 2020 byla činnost tvProstor finančně podpořena grantem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro nadané žáky a studenty základních a středních škol. Členové tvProstor si díky tomu mohli pořídit kvalitní AV vybavení a projít téměř dvěma stovkami hodin odborných workshopů od základů práce s kamerou, filmového líčení, hereckého projevu, střihu až po tvorbu dokumentárního a hraného filmu a workshopů komunikace. A především sami natáčeli. MŠMT děkujeme a na některé výsledky se můžete podívat zde!