tvProstor

Jsme skupina mladých lidí, které baví audio vizuální tvorba. Učíme se jeden od druhého i na workshopech s profesionály, účastníme se filmových festivalů a soutěží a hlavně fotíme a natáčíme napříč žánry.

AKTUÁLNĚ chystáme dva letní filmové tábory – letní soustředění pro starší děti a mládež a příměstský tábor pro mladší děti.

Letní soustředění 2021
Příměstský tábor 2021

Přihlásit se můžete na záložce Přihlášky na akce. Těšíme se!

Chcete se podívat, co natáčíme? Třeba reportáže, rozhovory se zajímavými osobnostmi, mini pidi filmy, klipové sestřihy, krátké animace, triková videa a parodie.

Od roku 2016 se sjíždíme z různých míst Moravy a Slezska na společné víkendovky a pravidelná letní soustředění. Zajímá vás, co aktuálně řešíme a plánujeme?

Je vám mezi dvanácti a devatenácti? Chcete se naučit fungovat před i za kamerou? Píšete si do šuplíku scénáře nebo vás baví „režírovat“ lidi kolem sebe? V pohodě se před kamerou na povel rozbrečíte nebo si radši schovaní za monitorem hodiny hrajete se střihem? Nebo byste se něco z toho – klidně všechno – chtěli naučit? Dejte nám vědět, třeba si padnem do oka.

V roce 2020 byla činnost tvProstor finančně podpořena grantem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro nadané žáky a studenty základních a středních škol. Členové tvProstor si díky tomu mohli pořídit kvalitní AV vybavení a projít téměř dvěma stovkami hodin odborných workshopů od základů práce s kamerou, filmového líčení, hereckého projevu, střihu až po tvorbu dokumentárního a hraného filmu a workshopů komunikace. A především sami natáčeli. MŠMT děkujeme a na některé výsledky se můžete podívat zde!