tvProstor

Jsme skupina mladých lidí, které baví audio vizuální tvorba. Učíme se jeden od druhého i na workshopech s profesionály, účastníme se filmových festivalů a soutěží a hlavně fotíme a natáčíme napříč žánry.

AKTUÁLNĚ probíhá letní soustředění – viz FB tvProstor.

Chystáme příměstský tábor ve Frýdku – Místku v termínu 8. – 12. 8. 2022 pro mladší děti.

Příměstský tábor:

místo: areál hudební hospůdky U Arnošta, Frýdek – Místek

doba: 8. – 12. 8. 2022

věk účastníků: 7 – 15 let

cena: 2990,-

v ceně: program – video a foto triky a kouzla a základy animace, hry, vybavení – kamera se stabilizací, mikrofon, fotoaparát, stativ, zelené pozadí, počítač se střihovým programem a další, strava (svačina, oběd, svačina) a pitný režim

Jak to na našem příměstském táboře vypadalo vloni, se můžete podívat zde.

Letní pobytový tábor:

místo: chata Slalomák, Pustevny

doba: 11. 7. – 22. 7. 2022

věk účastníků: 13 – 19 let

cena: 6.500,-

v ceně: ubytování, energie, plná penze + pitný režim, audiovizuální technika (kamera se stabilizací, mikrofon, fotoaparát, stativ, zelené pozadí, počítač se střihovým programem a další), program

náplň: natáčení, fotografování a animace na téma Magie a triky, komunikační hry

Přihlásit se můžete na záložce Přihlášky na akce anebo na sumeni@seznam.cz. Těšíme se!

Chcete se podívat, co natáčíme? Podívejte se na náš krátký dokument, který získal diváckou cenu v mezinárodní konkurenci na Academia Film Olomouc. A jestli nemáte čas, tak tady je třeba reportáž, kterou jsme točili na příměšťáku pro Zprávičky, rozhovory se zajímavými osobnostmi, mini pidi filmy, klipové sestřihy, krátké animace, triková videa a parodie.

Od roku 2016 se sjíždíme z různých míst Moravy a Slezska na společné víkendovky a pravidelná letní soustředění. Zajímá vás, co aktuálně řešíme a plánujeme?

Je vám mezi dvanácti a devatenácti? Chcete se naučit fungovat před i za kamerou? Píšete si do šuplíku scénáře nebo vás baví „režírovat“ lidi kolem sebe? V pohodě se před kamerou na povel rozbrečíte nebo si radši schovaní za monitorem hodiny hrajete se střihem? Nebo byste se něco z toho – klidně všechno – chtěli naučit? Dejte nám vědět, třeba si padnem do oka.

V roce 2020 byla činnost tvProstor finančně podpořena grantem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro nadané žáky a studenty základních a středních škol. Členové tvProstor si díky tomu mohli pořídit kvalitní AV vybavení a projít téměř dvěma stovkami hodin odborných workshopů od základů práce s kamerou, filmového líčení, hereckého projevu, střihu až po tvorbu dokumentárního a hraného filmu a workshopů komunikace. A především sami natáčeli. MŠMT děkujeme a na některé výsledky se můžete podívat zde!