tvProstor

Jsme skupina mladých lidí, které baví audio vizuální tvorba. Učíme se jeden od druhého i na workshopech s profesionály, účastníme se filmových festivalů a soutěží a hlavně fotíme a natáčíme napříč žánry.

Třeba reportáže, rozhovory se zajímavými osobnostmi, mini pidi filmy, klipové sestřihy, krátké animace, triková videa a parodie.

Od roku 2016 se sjíždíme z různých míst Moravy a Slezska na společné víkendovky a pravidelná letní soustředění. Zajímá vás, co aktuálně řešíme a plánujeme?

Je vám mezi dvanácti a devatenácti? Chcete se naučit fungovat před i za kamerou? Píšete si do šuplíku scénáře nebo vás baví „režírovat“ lidi kolem sebe? V pohodě se před kamerou na povel rozbrečíte nebo si radši schovaní za monitorem hodiny hrajete se střihem? Nebo byste se něco z toho – klidně všechno – chtěli naučit? Dejte nám vědět, třeba si padnem do oka.

V roce 2020 je činnost tvProstor finančně podpořena grantem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro nadané žáky a studenty základních a středních škol. Členové tvProstor si díky tomu mohou pořídit kvalitní AV vybavení a projít desítkami hodin odborných workshopů od základů práce s kamerou, filmového líčení, hereckého projevu, střihu až po tvorbu dokumentárního a hraného filmu. A především sami natáčet. MŠMT děkujeme a těšíme se na výsledky!