Projektový den

Projektový den ve škole/mimo školu

Všechny projektové dny jsou určeny pro žáky ZŠ, ideálně pro 10 – 15 dětí. Potřebná AV technika a veškeré odborné materiály jsou poskytnuty v rámci kurzu.

Workshopy učí děti formou vlastního prožitku hledat témata, sbírat, zpracovávat a interpretovat informace s ohledem na zvolené cílové publikum pro ně nesmírně přitažlivou audiovizuální formou. Zároveň si zlepšují své komunikační a sociální dovednosti, učí se orientovat v nezvyklých situacích a hmatatelný výsledek (krátké video) jim přináší pocit uspokojení z dokončené práce. Významnou měrou přispívají tyto workshopy ke zvyšování čtenářské a informační gramotnosti a prohlubování digitálních dovedností žáků základních škol.

Jak se dělá video pozvánka (4VH)

Chystáte školní akci a chcete ji propagovat krátkým videem? Vyberte 10 – 15 žáků a zbytek nechte na nás. S dětmi projdeme všemi fázemi tvorby video pozvánky – sběrem a výběrem informací, zpracováním scénáře, natáčením i postprodukcí. Výsledné video na flashdisku vám na Youtube a Facebook už děti umístí samy. Sledovanost pak máte zaručenu!

3 400,- / workshop

Jak se dělá video anketa (4VH)

Jak zvolit zajímavé téma? Jak zformulovat otázku? Jak držet mikrofon? Jak oslovit lidi na ulici? Jak natočený materiál sestříhat? Děti si vyzkoušejí adrenalin natáčení na ulici, kdy musí myslet na milion věcí a vyrovnat se s různými reakcemi lidí na kameru. Výsledné video dostanete k publikaci na flashdisku ve Full HD kvalitě.

3 400,- / workshop

Jak se dělá TV rozhovor (4VH)

Povykládat si s kamarádem umíme všichni. Jak ale vést rozhovor na téma, o kterém toho moc nevíme, a ještě k tomu na kameru? Jak zformulovat otázky? Na co si dát pozor a na co nezapomenout? Jak by měla vypadat kompozice záběru? A co to jsou překryvné záběry neboli ilustráky? Televizní rozhovor je náročný novinářský formát a my si s dětmi odhalíme jeho hlavní pravidla a úskalí a vyzkoušíme jeho natáčení a základní střih.

3 400,- / workshop

Jak se dělá video prezentace akce/třídy/školy (4VH)

Deváťáci už za pár měsíců či týdnů navždy opustí svou Alma Mater a chtějí si vytvořit vzpomínkové video, které pustí rodičům na konci školního roku. Sedmáci byli na lyžáku, mají kupu fotek, ale chtějí víc než jen fotky naskládat do řady a doplnit hudbou. Páťáci se chystají na druhý stupeň a mají trochu obavy, co je tam čeká. Zajímají se ostatní o jejich pocity? Reakce na jejich video nám to odhalí. Z na míru šitých workshopů odcházejí žáci plní zážitků a s hotovým materiálem, který škola může využít dle svých potřeb.

3 400,- / workshop

Jak se dělá televizní reportáž (4VH)

Košilka reportáže se skládá ze synchronů a asynchronů a taky z gerojšů a ilustráků. Že předchozí větě vůbec nerozumíte, i když pracujete ve školní redakci? Nebojte, všechno vám vysvětlíme! A možná si stihnete i část reportáže sami natočit a sestříhat. (Tento workshop je zejména vhodný pro členy školní redakce nebo v případě, že se škola chystá redakci založit.)

3 400,- / workshop

Jak se stříhá video (4VH)

Natočily si děti vystoupení školního kroužku nebo výlet do Prahy a teď neví, co s tím? Workshop základů střihu pro začínající nebo pokročilejších postupů pro zkušenější střihače školních i soukromých videí v cenově dostupném Vegasu – Sony Movie Studio je zaručeně nastartuje.

3 400,- / workshop

Jak se dělá školní TV redakce (32 VH, kurz)

Osm čtyřhodinových workshopů, které pokrývají témata workshopů 1 – 6 a ještě něco navíc, je založeno na zkušenostech lektorů a autorů projektu Média do škol a výukových materiálech v rámci tohoto dvouletého projektu vytvořených. Cílem kurzu je pomoci školám a střediskům volného času založit a vybavit nezbytnými dovednostmi žákovskou TV redakci a metodicky podpořit její vedoucí.

22 400,- / workshop

Pokud jste v nabídce nenašli, co hledáte, zkuste nás kontaktovat. Na míru vymyslíme a zorganizujeme i workshopy na témata jako např. trikové video a další.