Akreditované kurzy

Nabídka kurzů a workshopů pro základní školy a střediska volného času

Kurzy pro pedagogy akreditované MŠMT

 

1.  Čtenářská a informační gramotnost aneb od přečtení blogu k natočení vlogu

 

Stručný popis kurzu:

Chcete, aby se děti naučily pracovat s textem? A aby je to navíc bavilo? Máte malou školní kameru, foťák, na který se dá natáčet nebo alespoň chytrý mobil?

Tento kurz vám pomůže zjistit, jak lze se základním vybavením udělat z rozboru literárního či odborného textu zábavnou a akční záležitost.

 

Podíváme se na oblíbené formy textu dnešních dětí, jako je například fanfiction, a jak je využít při výuce. Vyzkoušíme si moderní metody a formy zvyšování čtenářské gramotnosti, např. diamant a peer-to-peer learning.

Naučíme se využít pro interpretaci textu základní audiovizuální formáty, jako jsou video pozvánka nebo video tutorial, text upravit pro natáčení, video natočit i jednoduše a rychle sestříhat.

 

Forma kurzu:

Kombinovaný kurz splňující požadavky na bagatelní podporu probíhá prezenční formou (workshopy 4×4 VH) a formou distanční (webinář ve formě streamu 4x2VH)

Kurz je ukončen předáním osvědčení.

 

Požadavky na účastníky kurzu:

Účastníkem kurzu může být jakýkoliv pedagog, jehož žáci pracují s textem. Není požadována ani základní znalost práce s audiovizuální technikou.

 

Místo konání:

Dle dohody vhodný prostor buď zajistíme v dojezdové vzdálenosti, nebo pokud se kurz naplní alespoň 6 pedadogy z vaší školy, rádi přijedeme k vám.

 

Cena: 4500,-/účastník

 

 

 

2. Jak se dělá video pozvánka (12VH, dvoudenní pobytový kurz)

Chcete propagovat školní akce atraktivní audiovizuální formou? Projdeme všemi fázemi tvorby video pozvánky – sběrem a výběrem informací, zpracováním scénáře, natáčením i základy střihu. Výsledné video společně uploadujeme na Youtube a Facebook. Sledovanost máte zaručenu!

Během víkendu získáte dovednosti, které můžete předat svým žákům třeba v rámci mediální výchovy. Další pozvánky už mohou pro potřeby propagace školy natáčet oni.

(8-12 účastníků, cena: 3800,-/účastník)

 

K akreditaci chystáme i zkrácenou 4 hodinovou podobu kurzu ve formě workshopu.

 

3. Jak se dělá video anketa a TV rozhovor? (16VH, třídenní pobytový kurz)


Jak zvolit zajímavé anketní téma? Jak zformulovat otázku? Jak držet mikrofon? Jak oslovit lidi na ulici? Jak natočený materiál sestříhat? Vyzkoušíme si adrenalin natáčení na ulici, kdy musíme myslet na milion věcí a vyrovnat se s různými reakcemi lidí na kameru.

Povykládat si s kamarádem umíme všichni. Jak ale vést rozhovor na téma, o kterém toho moc nevíme, a ještě k tomu na kameru? Jak zformulovat otázky? Na co si dát pozor a na co nezapomenout? Jak by měla vypadat kompozice záběru? A co to jsou překryvné záběry neboli ilustráky? Televizní rozhovor je náročný novinářský formát a my si zopakujeme jeho hlavní pravidla a úskalí a vyzkoušíme jeho natáčení a základní střih.

(8-12 účastníků, cena 4900,-/účastník)

 

K akreditaci chystáme i zkrácenou 4 hodinovou podobu kurzu ve formě workshopu.

 

4. Jak se dělá video prezentace akce/třídy/školy (16VH, třídenní kurz)

Deváťáci už za pár měsíců či týdnů navždy opustí svou Alma Mater a chtějí si vytvořit vzpomínkové video, které pustí rodičům na konci školního roku. Sedmáci byli na lyžáku, mají kupu fotek, ale chtějí víc než jen fotky naskládat do řady a doplnit hudbou. Chcete jim pomoci, ale nevíte tak úplně, jak na to? Během jednoho víkendu si pod vedením odborných lektorů sami prezentační video natočíte a sestříháte a odejdete tak vybaveni nejen teoretickými, ale především praktickými dovednostmi.

 

(8-12 účastníků, cena 4900,-/účastník)

 

 K akreditaci chystáme i zkrácenou 4 hodinovou podobu kurzu ve formě workshopu.

 

5. Jak se dělá televizní reportáž (16 VH, třídenní kurz/4VH, workshop)

Košilka reportáže se skládá ze synchronů a asynchronů a taky z gerojšů a ilustráků. Že předchozí větě vůbec nerozumíte, i když pracujete ve školní redakci? Nebojte, všechno vám vysvětlíme! A krátkou reportáž si samozřejmě vyzkoušíme v malých týmech natočit a sestříhat.

(Tento workshop je zejména vhodný pro případ, že škola má svou školní redakci nebo se ji chystá založit.)

 

(8-12 účastníků, cena 4900,-/účastník)

 

 K akreditaci chystáme i zkrácenou 4 hodinovou podobu kurzu ve formě workshopu.

 

6 . Jak se stříhá video (12VH, dvoudenní kurz)


Natočily si děti vystoupení školního kroužku nebo výlet do Prahy a teď neví, co s tím? Workshop základů střihu pro začínající nebo pokročilejších postupů pro zkušenější střihače školních i soukromých videí v cenově dostupném Vegasu – Sony Movie Studio vás vybaví potřebnými dovednostmi, které pak můžete předat svým žákům.

(8-12 účastníků, cena: 3800,-/účastník)

K akreditaci chystáme i zkrácenou 4 hodinovou podobu kurzu ve formě workshopu.

 

 

7.      Jak se dělá školní TV redakce (32 VH, roční kurz)

Osm čtyřhodinových workshopů, které pokrývají témata workshopů 1 – 6 a ještě něco navíc, je založeno na zkušenostech lektorů a autorů projektu Média do škol a výukových materiálech v rámci tohoto dvouletého projektu vytvořených. Cílem kurzu je pomoci školám a střediskům volného času založit a vybavit nezbytnými dovednostmi žákovskou TV redakci a metodicky podpořit její vedoucí.

(10-15 účastníků, cena: 8800,-/účastník)